Bez kategorii

Zielone oblicze Śląska. Park w Nakle Śląskim

O tym, że na ternie Śląska nie brak terenów zielonych, można się przekonać w wielu miejscach. Jednym z nich jest park w Nakle Śląskim. Co warto wiedzieć na jego temat? Otacza dawną siedzibę Donnersmarcków, i choć prezentuje się dość skromnie, ma wielu sympatyków.

Park, którym może się pochwalić Nakło Śląskie, z pewnością zasługuje na uwagę – nie tylko ze strony miłośników historii, ale i tych, którzy cenią sobie kontakty z przyrodą. Park ten zajmuje powierzchnię 8 ha, a na jego terenie można ujrzeć sporo ciekawych gatunków drzew. Wielką atrakcją są tutejsze platany i wiekowe buki, uwagę przyciąga również tulipanowiec amerykański. A ponieważ park ten otacza piękny zamek – jeden z najważniejszych zabytków, jakimi może się pochwalić Nakło Śląskie, osoby zwiedzające tę część województwa śląskiego bardzo chętnie poświęcają mu swój czas.

To miejsce, w którym można nacieszyć się wypoczynkiem w otoczeniu zieleni, a jednocześnie – odbyć wyjątkową podróż w czasie. Neogotycki pałac Donnersmarcków, służący dziś jako siedziba Śląskiego Centrum Kultury, jest przecież unikalnym zabytkiem i wyjątkowo cenną perełką dawnej architektury. I ten cenny zabytek, i otaczający go park, zasługują na odrobinę uwagi z naszej strony.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *